22.8.2020 - Xterra Opava

IMG_20190824_163919

XTERRA se po mnoha letech vrací do Opavy. Nový závod v okolí Stříbrného jezera nabídne atraktivní okruhové tratě a konečně se tak XTERRA vrátí do regionu, ze kterého pochází spousta skvělých závodníků.

O ZÁVODU

Město Opava leží v Opavské pahorkatině a žije zde 57 tisíc obyvatel. Je jedním z největších měst Moravskoslezského kraje a od pradávna i líhní skvělých triatlonistů. Dějištěm závodu bude Stříbrné jezero, kterému se také říká Sádrák. To proto, že vzniklo na místě zatopeného sádrového lomu. Nebylo to ale plánované zatopení. V roce 1964 začaly stěny lomu prosakovat, až prorazil cirka 10 metrů tryskající proud, který nešlo zastavit a ten lom za pouhý měsíc zatopil. Dnes je Sádrák populárním městským koupalištěm a skvělým místem pro XTERRA triatlon.

Ředitelské taktovky se ujal v roce 2019 Patrik Zamazal, který je v Opavě znám i díky svému obchodu na Jaselské ulici. Důležitým hybatelem událostí byl také závodník Marek Ščerba, který zařazení do XTERRA Czech Tour zprostředkoval. Tradice XTERRA v regionu by ale nebyla úplná, kdybychom nevzpomněli rodinu Materovu, která patří mezi průkopníky XTERRA na Moravě a ve Slezsku.

https://www.xterra.cz/cs/opava