24.8.2019 - XTERRA MOUNTAINTIME Opava 2019

Xterra

XTERRA se po mnoha letech vrací do Opavy. Nový závod v okolí Stříbrného jezera nabídne atraktivní okruhové tratě a konečně se tak XTERRA vrátí do regionu, ze kterého pochází spousta skvělých závodníků.

O ZÁVODU

Město Opava leží v Opavské pahorkatině a žije zde 57 tisíc obyvatel. Je jedním z největších měst Moravskoslezského kraje a od pradávna i líhní skvělých triatlonistů. Dějištěm závodu bude Stříbrné jezero, kterému se také říká Sádrák. To proto, že vzniklo na místě zatopeného sádrového lomu. Nebylo to ale plánované zatopení. V roce 1964 začaly stěny lomu prosakovat, až prorazil cirka 10 metrů tryskající proud, který nešlo zastavit a ten lom za pouhý měsíc zatopil. Dnes je Sádrák populárním městským koupalištěm a skvělým místem pro XTERRA triatlon.

Ředitelské taktovky se ujal v roce 2019 Patrik Zamazal, který je v Opavě znám i díky svému obchodu na Jaselské ulici. Důležitým hybatelem událostí byl také závodník Marek Ščerba, který zařazení do XTERRA Czech Tour zprostředkoval. Tradice XTERRA v regionu by ale nebyla úplná, kdybychom nevzpomněli rodinu Materovu, která patří mezi průkopníky XTERRA na Moravě a ve Slezsku.

XTERRA model 2019 bude moderní triatlonový závod s více okruhy ve všech disciplínách, které zavedou závodníky až k Polským hranicím, také na technické singltracky a v neposlední řadě i k malým brodům přes řeku v běžecké části. Při zrušení XTERRA Poland bude závod určitě zajímavý i pro naše severní sousedy a závodníky ze Slovenska. XTERRA je zpět na východě a my jsme tomu moc rádi!

https://www.xterra.cz/cs/opava

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení