ESSENTIAL MAGNESIUM (5 forem Hořčíku)

716 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Hořčík — nepopiratelný blahodárce.
  • Uvolňuje svalové křeče, předchází tuhnutí svalů.
    Pomáhá udržovat optimální hladinu cukru v krvi a krevní tlak.
    Zlepšuje kvalitu spánku.
  • Obsah balení: 120 tobolek

 

Pred_Po
Kdy použít

Detailní informace

Detailní popis produktu

Důležitost hořčíku pro lidský organismus lze těžko přecenit. Jeden odborník na výživu tento prvek nazval „klíčem ke zdraví a životu“. Podle Národního institutu zdraví „více než 300 enzymů živých organismů používá ionty hořčíku pro svou činnost, která reguluje různé biochemické reakce“. Smršťování svalů, nervové funkce, metabolismus sacharidů, aktivace ATP, proteosyntéza, srovnání krevního tlaku a hladiny cukru v krvi, to jsou jen některé příklady procesů, pro které je přítomnost této minerální látky životně důležitá. Hořčík navíc podporuje zvyšování hladiny „hodného“ HDL cholesterolu a snižuje hladinu „špatného“ LDL cholesterolu v plazmě tím, že brání jeho oxidaci. Nedostatek hořčíku je spojován s mnohými nemocemi, jako je kardiovaskulární onemocnění, hypertenze, hypoglykémie a inzulinová rezistence, cukrovka 2. typu, ledvinové kameny, osteoporóza, astma, zánět ozubice a deprese.

Výzkumy bohužel ukázaly, že je nedostatek hořčíku v populaci velmi častým jevem. Například 75 % obyvatel Spojených států amerických nevykazuje dostatečné množství tohoto pro život nepostradatelného prvku. Abyste měli jistotu, že přijímáte optimální množství tohoto velice důležitého a zdraví prospěšného minerálu, přidejte do svého jídelníčku více potravin s vyšším obsahem hořčíku, jako například skořápkové plody (především mandle, kešú a vlašské ořechy) a užívejte přípravek Essential Magnesium, který obsahuje 5 forem vysoce vstřebatelného biologicky aktivního hořčíku.

1. Bisglycinát hořečnatý je chelátovaná a pro tělo vysoce využitelná forma hořčíku, navázaná na aminokyseliny glycinu. Jde také o formu hořčíku, která vykazuje nejmenší možné projímavé účinky, které jsou běžným průvodním jevem při užívání oxidu hořečnatého a citrátu hořečnatého.

2. Sukcinát je hořčík navázaný na kyselinu jantarovou. Tato sloučenina vytváří obrovské množství elementárního hořčíku a účastní se citrátového cyklu, který nejen že hraje důležitou roli při tvorbě energie, ale také se (spolu s bílkovinami) podílí na regeneraci svalových vláken a nervových zakončení.

3. Citrát hořečnatý vzniká navázáním hořčíku na kyselinu citronovou, která je klíčovým účastníkem citrátového cyklu, známého tím, že snižuje únavu a hraje důležitou roli při zmírňování projevů astma a hypertenze.

4. Hořčík malát je hořčík navázaný na kyselinu malátovou a je nejčastější formou hořčíku používanou pro zmírnění fibromyalgie. Kyselina malátová (malát) se účastní citrátového cyklu a je ceněná pro svou schopnost dodávat energii a potlačovat únavu. Kyselina malátová také pomáhá podávat lepší výkony při tréninku, protože potlačuje zvyšování hladiny kyseliny mléčné.

5. Taurát hořečnatý je hořčík vázaný na aminokyselinu taurin. Jelikož mají jak hořčík, tak taurin blahodárné účinky na kardiovaskulární systém, bývá taurát hořečnatý často označován jako forma hořčíku „zdravá pro srdce“. Jedním z přínosů taurinu (i hořčíku) je podíl na regulaci srdečního tepu a svalových stazích.

[:davkovani:]
Užívejte 2 kapsle 2x denně.

 

Skladujte v chladu a suchu mimo dosah dětí. Chraňte před přímým slunečním zářením.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy.

Výrobce: Hammer Nutrition Global (4952 Whitefish Stage Rd. Whitefish, MT 59937, USA)

[:nutricniHodnoty:]