Eliška Anna Milfait - Atletka

 AEM

 


MŮJ PŘÍBĚH

 Narodila jsem se v dodávce na dálnici v roce 2013, a za 3 měsíce odjela s našima na roční expedici nejen po Africe. Za další rok razíme na druhou výpravu po 15 ostrovech světa. Cestou v Messinském zálivu přišla na svět sestřička Mia Ronja. A pak jsme se odstěhovali do Dolomit. Na samotu. A naši pořídili FISI homologovanou běžkařskou trať i s půjčovnou vybavení pod ledovcem a nejvyšší horou Marmoladou. Trať startovala na našem pozemku a v místním týmu mám kamarádky. Tak slovo dalo slovo a za pár týdnů na Mistrovství Veneta dobíhám druhá. Na běžkách jsem byla dennodenně. Bylo mi pět a za uragánu Vaia se narodil můj bráška Max Teo. Někde na dolomitské silnici v autě. Moje rodiče? Mamka je spisovatelka a pracuje vlastně všude. Taťka je v Dolomitech záchranář.
Jak slezl sníh, běžím první Dolomiti Extreme Trail. A opět dobře. Pak vyhrávám Marmolada Montura Super Vertical. Jaro, léto, podzim, denně lítám po horách a vše nad dva tisíce metrů nad mořem. Ukrutně mě to baví a prý dostávám slušný základ, povídá trenér. V šesti jedu na první závody v Čechách. Vyhraju. Píše se rok 2019. Za první běžecký rok jsem zkusila kros, silnici, sníh, dráhu i halu, a všude se mi líbilo. Trénuju prakticky denně, běhám, cvičím, plavu, pokud není závod. Od loňska běhám za Duklu. Mám dva trenéry a úžasné fanoušky a sponzory. 
Absolvuju druhým rokem domácí školu, ráda hraju na klavír a na varhany, miluju brášku, koně a sestřičky, dost dobře střílím z anglického luku, chytám ryby a honím kozorožce nad Lago di Negher. A týdně musím přečíst alespoň jednu knížku, to protože chci. Mám trochu tvrdší výchovu, žádnou telku ani socializaci :-), ale zážitků a dobrodružství na rozdávání. A mimochodem, nejsem žádná fiflena, ale bojovník. A občas taky princezna.   

 

MÉ ÚSPĚCHY

Zatím běhám v kategorii U7, ale mnohdy mě prsknou mezi o hodně starší holky, a to je pak teprve jízda :-)  Umístění na závodech je tedy jak z mé kategorie, tak starších, a protože jsem běžela za necelé dva roky na 50 závodů, včetně běžek, popíšu jen nějaké. Běhám krátké sprinty, skáču do dálky, ale často i střední běhy do 500-600m, výjimečně delší do kilometru. Umím a baví mě tréninkově i třeba pětka, tu dávám jako „doplněk stravy“ :-) vždy v doprovodu s mamkou. Letošní vrchol sezony? 100m na Ostrava Golden Spike - World Continental Tour Gold 2020 v rámci Čokoládové tretry. Vyhrávám a mám nejrychlejší čas za posledních pět let mítinku.

2019
Campionato Regione Veneto, Itálie  2.
Dolomiti Extreme Trail, Itálie   5.
Marmolada Super Vertical, Itálie   1.  
Night Run Kids Cup, CZ    1.
Mizuno Trail Running Cup, CZ    3.
Kids Taxis Gladiator Race, CZ   8.
Winter Sky Race, CZ    1.
Vranovský žleb, Brněnský pohár, CZ   1. 
Velká cena Jilemnice, CZ    3.
Boclassic Junior Race, Itálie    1.
 
2020
Novoroční Marathon Zurich, Švýcarsko   2.
Mini Night Light Marathon, CZ    5.
Winter Run, Hradec Králové    1.
Jablonecká hal, CZ    1.
Winter Run, Ostrava, CZ   1.
Winter Run, Olomouc, CZ   1.
Winter Run, Praha     1.
Palestra Kbelská desítka, CZ    2.
Jarní Agro kilometr, CZ    2.
SKI TOUR seriál celkově, CZ   3.
Běhej lesy, Vysočina, CZ    1.
Memoriál Josefa Odložila, CZ    2.
Běh historickým Stříbrem, CZ     1.
Běhej lesy, Slavkovský les, CZ    1.
Čokoládová tretra, kvalifikace, CZ   1.
Dětská Zlatá liga, CZ     1.
Energon běh, CZ     1.
Lochovice Plešivec, CZ    1.
Atletický dvojboj Čáslav, CZ    1.
Runway Run, CZ    1.
Run for help, CZ     1.
Zátopkův Zlatý týden, Stromovka, CZ  1.
Běhej lesy, Bílá, CZ    1.
Milada Run, CZ     2.
Zátopkova 10, CZ    1.
Night Run, Liberec, CZ    1.
Night Run, Most, CZ     1.
Morenda mítink, CZ    2. a 3.
Čokoládová tretra, II. kvalifikace, CZ  1.
Valdštejnova 10, CZ    1.
Čokoládová tretra, semifinále, CZ  2.
Čokoládová tretra, finále na Zlaté tretře, CZ 1.
Jumfest, dvojboj, Slovensko   1.
Night Run, Praha, CZ    2.
 
Co mě čeká mě v podzimu 2020? Marathon Bremen v Německu, Night Run v Olomouci, Skyrace des Matheysins ve Francii, Axis noční desítka a famózní Malá Křivoklátská, jupí! 
 
 
 
PROČ HAMMER
 
Když jsme pro Elišku Annu vybírali vhodný doplněk stravy, opravdu vhodný pro děti a bez skrytých sajrajtů, Braňo nelenil a sešel se s naším týmem a trpělivě vysvětloval, odpovídal a radil. Bez potřeby nás udolat. Nechtěli jsme totiž nic koupit, chtěli jsme do rodiny :-) Do Hammer Family. Ochota, vstřícnost a profesionalita hrála, mimo výjimečnou kvalitu produktů, významnou roli. A pak také, že Hammer Nutrition podporoval mnohými opomíjený nádherný Zátopkův Zlatý týden, kde jsme se viděli poprvé! Velké věci i drobnosti pohromadě nám daly smysl, a my jsme za malou atletku Elišku Annu a tohle spojení moc rádi!
 


IG_logo
web