Zuzana Kocumová - OCR závodnice

 

ZuzkaK 


MŮJ PŘÍBĚH

Lásku k veškerému pohybu jsem dostala do vínku od rodičů a provázet mě zřejmě bude až do hrobu. Od 16 let jsem byla v juniorské reprezentaci ČR v běhu na lyžích, od 18 let i v seniorské. Tuto část sportovní kariéry jsem musela ukončit kvůli velkým zdravotním problémům. Do té doby jsem stihla jedny olympijské hry a 3 mistrovství světa. Nejvíc si vážím titulu juniorské mistryně světa v běhu na 15 km a 6. místa ve štafetě na OH, kdy jsme byli jen 6 s od medaile.
Po dobu akutích zdravotních problémů s imunitou (těžký alergik) jsem se sportem zůstala v kontaktu alespoň jako odborná spolukomentátorka pro Českou televizi.
Když zdraví po pár letech dovolilo, ke sportu jsem se začala postupně vracet, a to v celé jeho pestrosti. Běh, běh na lyžích, MTB, triatlony, lezení po skalách, kajak, plavání, tanec... Tuto širokou škálu sportovních aktivit nyní můžu plně zúročit v oblasti překážkových závodů (OCR). Zde jsem získala mimo jiné tři tituly mistryně světa ve Spartan race.
Nedílnou a podstatnou částí těchto závodů je samozřejmě běh. Miluji horské běhy, čím hůř pod nohama, tím líp. Nemá ráda rovinu, asfalt, jednotvárnost. Kdybych nedělala překážkové běhy, určitě budu lítat po horách na závodech typu Sky race.
Přes zimu nedám dopustit na běh na lyžích, kde jsem přesvědčena, že je stále základ úspěchů v letních sportech.
V roce 2019 se mi narodil syn, takže to nyní bude ještě jiná, větší výzva. Skloubit vše dohromady a zkusit, jestli se ještě dokážu vrátit tam, kde jsem byla.

 

MÉ ÚSPĚCHY


Účastnice 3 MS v běhu na lyžích - Trondheim 1997, Ramsau 1999, Lahti 2001
r. 1998 - OH Nagano - 6. místo ve štafetě
1. a 3. místo na MS juniorů v běhu na lyžích - St. Moritz – 1998, Saalfelden – 1999
3. místo na MS juniorů v běhu do vrchu - 1997 – Malé Svatoňovice
1. místo na MS v kvadriatlonu (triatlon + kajak) - Sedlčany – 2001
1. místo na armádním MS v běhu na lyžích - 2001 – CAN – Quebec
 
překážkové běhy:
4 x titul mistryně Evropy ve Spartan race
3 x titul mistryně světa ve Spartan race
2 x titul mistryně světa v týmech – mistrovství světa v OCR
1. a 2. místo na ME v OCR
2 x 1. místo OCR world finals
 
 
PROČ HAMMER
 
Sportovních výživ a doplňků stravy je celá řada. Ale zvykla jsem si dívat se na život širším pohledem, než jen přes vteřiny, kilometry a co nejrychlejší honbou za krátkodobými výsledky. Proto u Hammeru, kromě pozitivního efektu na výkonnost, oceňuji i to, že opravdu dbá na kvalitu a čistotu svým produktů. Jsou dělány z organických, přírodních zdrojů, bez přidaných barviv, ochucovadel, konzervačních látek. Velká většina složek je v biokvalitě a když se podíváte na složení, v podstatě pod každou složkou si umíte představit konkrétní věc. A v tom je, myslím, Hammer opravdu výjimečný.
 


IG_logo
fb-logo